Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 17 Listopad 2018        Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Aktualności

Rozmowy o książce „Naszyjnik królowej” Dariusza Rekosza
na spotkaniu MDKK
20.02.2017

 

Po krótkiej przerwie, 20 lutego wznowił działalność nasz Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Tym razem punktem wyjścia do rozmowy o książkach był „Naszyjnik królowej” Dariusza Rekosza.
Czy opowieść o przygodach młodocianych detektywów, Jacka i Barbary okazała się wystarczająco intrygująca dla naszych Klubowiczów (a w zasadzie Klubowiczek)?
O zdarzeniach, w których wzięli udział Jacek i Barbara dyskutowały ze sobą uczestniczki spotkania – Maja i Emilka.
Nasza dzisiejsza rozmowa tyczyła jednak nie tylko powieściowych bohaterów i zwrotów akcji. Ze względu na zabawne rysunki Bohdana Butenki opowiedzieliśmy też sobie o tym słynnym polskim ilustratorze, twórcy niezapomnianych postaci Gapiszona oraz Gucia i Cezara.

 

A na koniec, ponieważ dzisiejsze literackie spotkanie miało charakter „lekko detektywistyczny”, poświęciliśmy trochę czasu na rozszyfrowanie, co oznacza znaczek © stojący przed nazwiskiem twórcy.

O naszym następnym spotkaniu poinformujemy niebawem. Gorąco zachęcamy młodych czytelników do udziału w rozmowach o książkach. To naprawdę jest ciekawe. Przybywajcie!

di.jpg
dk.jpg
2011 „Naszyjnik królowej” Dariusza Rekosza.
Powered by Joomla 1.7 Templates