Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 15 Grudzień 2018        Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Aktualności

 WARSZTATY RZEMIEŚLNICZE I OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

5 czerwca 2017

 

W poniedziałek 5 czerwca w naszej bibliotece czekała na dwie grupy dzieci: z klasy I Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach oraz z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach moc atrakcji.

  

W dniach 3-10 czerwca 2017 roku trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i nasza biblioteka zawsze aktywnie włącza się w takie akcje. Rozpoczęliśmy więc wspólnym głośnym czytaniem. Rozpoczęła Pani Dyrektor Dorota Furman włączając stopniowo wszystkich obecnych. Godnym zauważenia jest fakt, że mali miłośnicy biblioteki z wielkim zaangażowaniem i odwagą pięknie czytali fragmenty znanych polskich wierszy – oczywiście nie mogło zabraknąć „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

Spotkanie z rzemieślnikiem Panem Stanisławem Skrzypkiem, okazało się piękną podróżą w przeszłość i spotkaniem z historią rzemieślniczą naszego regionu. Dzieci z zaskoczeniem słuchały opowieści o okresie świetności rzemieślników. Nawet ulica Rzemieślnicza położona za budynkiem biblioteki, swoją nazwę zawdzięcza właśnie licznie mieszczącym się dawniej na niej warsztatom rzemieślniczym. Pani Dyrektor opowiedziała o Wirtualnej Galerii Rzeźby i oprowadziła dzieci po eksponatach zgromadzonych w gablotach biblioteki. Była to żywa lekcja naszej lokalnej historii i tradycji.

Późniejsze warsztaty rzemieślnicze i wycinanie imion uczestników wzbudziły ogromne emocje. Każde dziecko zostało obdarowane przez Pana Stanisława wyciętym dla niego imieniem, jak również innymi licznymi podarunkami. Pan Skrzypek chętnie opowiadał o swojej pracy, jak również starał się zrealizować najdrobniejsze marzenia dzieci związane z upragnionymi kształtami do wycięcia. Grupy warsztatowe opuszczały naszą bibliotekę obdarowane torbami pełnymi pięknych i oryginalnych podarunków.

Dziękujemy najserdeczniej z głębi serca Panu Stanisławowi Skrzypkowi za otwartość, zaangażowanie i poświęcony czas.

 

 

 

di.jpg
dk.jpg
2011 Warsztaty Rzemieślnicze i Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 5.06.2017 .
Powered by Joomla 1.7 Templates