Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Listopad 2018        Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/pigbp/ftp/images/8.03.18 DKK_J
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/8.03.18 DKK_J

Aktualności

Spotkanie DKK
poświęcone powieści „Dziennik Mai” Isabel Allende
8.03.2018

 

8 marca w bibliotece odbyło się spotkanie Pań z DKK w mocno powiększonym składzie, miejmy nadzieję, żę na dłużej. W miłej i radosnej atmosferze, przy filiżance kawy i herbaty oraz przy pysznym torcie przyniesionym przez Panią Wandzię prowadzone były rozmowy o książce „Dziennik Mai” Isabel Allende. Ta książka to połączenie dziennika z pamiętnikiem, opisywana teraźniejszość przeplata się w nim ze wspomnieniami dramatycznych przeżyć 20-letniej May Vidal. Wychowywana była przez dziadków - nieco ekscentryczną babcię Nini i uwielbianego dziadka Popo, po śmierci którego jej życie rozpadło się. Maya wpadła w złe towarzystwo, stopniowo uzależnia się od alkoholu i narkotyków. W końcu trafia do kryminalnego półświatka i powoli stacza się na samo dno.

Niespodziankę dla koleżanek z DKK przygotowała Pani Marysia Szlachetka. Specjalnie na dzisiejsze Święto Kobiet napisała 2 wiersze. Jeden z nich zamieszczamy poniżej.

Końcówka spotkania była dla Pań bardzo pracowita, stoły zapełniły się ozdobami przygotowanymi na świąteczne Wielkanocne stoły.

 „8 marca – trochę radości”

Maria Szlachetka

Kobieta to marny puch

Jak legenda głosi

Bez kobiet świat pusty

żadnych przyjemności

Wszystko ma swój urok

Gdybać nie potrzeba

8 marca – święto

Kobitkom poschlebiać

Każda rada dobra

Mieć trochę radości

Z PRL-u święto

Nie zaszkodzi gościć

Goździk czy tulipan

Rajtki, kawka, wino

Troszki smakołyków

Wraz z całuśną miną

Każda chwila piękna

Nawet tyciusieńka

Przytulić do serca

Może dać cukierka

Kobiety, ach kobiety

Mądrość w nas szlachetna

Rządza, praca, wiedza

Zawsze jest skuteczna.

 

{gallery}8.03.18 DKK_J{/gallery}

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie DKK 8.03.2018.
Powered by Joomla 1.7 Templates