Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 17 Listopad 2018        Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Aktualności

 

23.03.2018 i 26.03.2018 – Pory Roku - spotkania animacyjne
z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach
oraz z Niepublicznego Przedszkola „SKRZAT”
z wykorzystaniem Przedstawienia Teatrzyku Kamishibai oraz Bum Bum Rurek
w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK
w programie „Na dobry początek!”

  

 W pierwszych wiosennych dniach odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach oraz z Niepublicznego Przedszkola „SKRZAT” z Jerzmanowic.

 Na początek przedszkolaki aktywnie obejrzały Przedstawienie Teatrzyku Kamishibai opartego na Opowiadaniu „Pory Roku” Prof. Stanisława Czachorowskiego, którego ilustracje stworzyła Joanny Bartosik. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością włączały się w zagadki i krótkie zadania wplecione przez Panią bibliotekarkę w przedstawienie.
Wszystkie przedszkolaki pomogły rozwiązać zagadkę zawartą w liście  znalezionym przez Panią pod drzwiami biblioteki:

 „Kochane dzieci! Tak bardzo się cieszę, że mogłam do Was napisać. Witam Was ciepłym, pogodnym słonkiem, śpiewem ptaków, klekotem boćków, wesołym rechotem żab i ciepłym oddechem wietrzyka. Bałwanek już stopniał, na dworze jest coraz cieplej, są coraz mniejsze przymrozki. W ogrodach już kwitną pierwsze wiosenne kwiaty: krokusy, przebiśniegi. Na wierzbowych gałązkach pojawiły się bazie. Przesyłam dla wszystkich ciepłe, słoneczne całuski i gorące uściski. Cieszmy się weselmy wspólnie. Przesyłam Wam zagadkę, którą przeczyta Wasza Pani. Po jej odgadnięciu dowiecie się, kto do Was napisał.

 Nadchodzi po zimie, zielony dywan ściele wokół czy znasz imię tej pory roku?”

 Dzieci bardzo szybko odgadły rozwiązanie i z zaangażowaniem rozwiązywały zadania od „Pani Wiosny” dotyczące ptaków przylatujących wiosną do Polski.
Tak jak kwiaty budziliśmy się do życia podczas zabawy ruchowej przy tworzonej wspólnie muzyce z nietypowych instrumentów: Bum Bum Rurek.
Orkiestra przedszkolna wypełniła całą bibliotekę radością… teraz już musi być wiosna Smile

Zajęcia animacyjne przy użyciu Bum Bum Rurek odbyły się w ramach projektu ”Z rodzicami i dziadkami odkrywamy świat książek i nie tylko...”. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”

Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach


Przedszkole Skrzat

di.jpg
dk.jpg
2011 Spotkanie z przedszkolakami 23 i 26.03.18.
Powered by Joomla 1.7 Templates